SUPER VIDEO! Imaginea inceputului de an in Europa! Jucatorii lui Lazio nu au stiut ce se intampla

8 Ianuarie 2015
1069 Vizualizari | 0 Comentarii
Din Serie A vine una dintre cele mai tari imagini ale inceputului de an in Europa. Partida dintre Lazio Roma si Sampdoria a inceput mai ciudat ca niciodata. Toti jucatorii Sampdoriei s-au asezat, la fluierul de start al meciului, la linia de centru a terenului. Jucatorii lui Lazio au privit mirati la decizia adversarilor lor. Tactica nu a ajutat-o prea mult pe Sampdoria, care a pierdut meciul contra lui Lazio cu 3-0. Radu Stefan a fost titular si integralist pentru Lazio. Parolo a deschis scorul pentru gazde in minutul 38 al meciului, Felipe Anderson a majorat avantajul in minutul 41, pentru ca Dordevic sa inscrie pentru 3-0 in minutul 66. Dupa 17 etape jucate, Lazio este pe locul 3 in Italia, la 9 puncte de liderul Juventus, dar si cu un meci in plus disputat. In schimb, Sampdoria este pe locul 5, cu 27 de puncte acumulate dupa 17 partide.