SUPER VIDEO! Inca un roman are Italia la picioare! Gol FENOMENAL marcat de jucatorul care e dorit de Juventus

16 Ianuarie 2012
795 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa ce miercuri Stefan Popescu a marcat contra lui Napoli în Cupa Italiei, un alt român face furori în Italia. La meciul dintre Varese si Bari, contând pentru etapa a 22-a Seriei B din Italia, Adrian Stoian a marcat un gol de poveste. Bari s-a impus cu 2-0, iar Stoian a marcat golul doi, în minutul 31. Stoian a ramas pe teren toate cele 90 de minute. Bari ocupa locul 10 cu 29 de puncte.
Stoian are 20 de ani si a fost legitimat fotbal la "Scoala de Fotbal Gica Popescu", în perioada 2006 - 2008. Stoian a ajuns în Italia în anul 2008, la AS Roma. A debutat în Seria A pe 21 martie contra lui Juventus, când l-a înlocuit pe vucinic. La Bari a ajuns în 2011, împrumut de la Pescara.
Adrian Stoian, care în decembrie a mai marcat doua goluri într-un meci cu Brescia, se afla în atentia clubului Juventus Torino, a anuntat site-ul calciomercato.com. Sursa citata a scris ca antrenorul formatiei torineze, Antonio Conte, a cerut informatii despre jucatorul român
175 de mii de euro este cota de piata a lui Stoian, conform transfermarkt.de.