SUPER VIDEO! Marele Nowitzki a oferit faza saptamanii. A copiat executia lui Zaza, din sfertul cu Germania

30 Iulie 2016
1746 Vizualizari | 0 Comentarii
Dirk Nowitzki, cel mai mare jucator de baschet din istoria Germaniei, l-a ironizat pe Simone Zaza, cel care, prin penalty-ul sau ratat contra Germaniei, la Euro, a ramas în istoria turneelor finale. Într-o partida de fotbal caritabila, desfasurata între "Prietenii lui Nowitzki" si o nationala a pilotilor, condusa de fostul campion mondial Sebastian Vettel (9-6 scorul final), starul lui Dallas Mavericks a oferit faza meciului.

La un penalty obtinut la scorul de 9-5, power forward-ul a tinut sa îl ironizeze pe Simone Zaza, al carui "dans" înaintea ratarii penalty-ului cu Germania, din sferturile Euro, a devenit celebru pe toate meridianele. Nowitzki a reprodus destul de fidel lovitura de pedeapsa ratata de vârful lui Juve, spre amuzamentul general.
Zaza, probabil, nu a gustat însa gluma. La câteva zile dupa partida Germania - Italia, vârful torinezilor dezvaluia cât este de afectat de ratare. "Ce s-a întâmplat ma va marca toata viata. A fost un moment crucial pentru echipa si pentru mine, dar am esuat. Înca o data, sunt dezolat", marturisea Zaza, pe o retea de socializare, la începutul lunii.