SUPER VIDEO! Meci nebun: 3 jucatori eliminati în doar 30 de secunde

11 Martie 2017
115 Vizualizari | 0 Comentarii
Meci incredibil în optimile de finala ale Cupei Mexicului. Toluca a condus cu 2-0 pe teren propriu în fata celor de la Morelia, dar s-a vazut egalata, apoi învinsa în urma loviturilor de departajare, dupa ce, pe final, a avut trei jucatori eliminati, printre care si portarul, în mai putin de 30 de secunde.

Golurile marcate de Triverio, din penalty, si Esquivel în prima jumatate de ora a partidei le-a asigurat celor de la Toluca un avantaj ce parea linistitor. Oaspetii au revenit, însa, si au redus din diferenta înainte de pauza, prin Osuna, pentru ca Penilla sa faca 2-2, la mijlocul reprizei a doua.

Adevaratele probleme ale gazdelor au început în ultimele zece minute. Dupa ce antrenorul Rolando Cristante a facut toate schimbarile, Toluca a avut nu mai putin de trei jucatori eliminati în doar 30 de secunde. Printre ei, si portarul Talavera.

Totul a început cu faultul tare al lui Mendez asupra lui Osuna, pentru care mijlocasul argentinian a primit al doilea cartonas galben si, automat, pe cel rosu. Deja avertizat, portarul gazdelor a protestat, iar arbitrul nu a stat pe gânduri si l-a trimis la vestiare. Autorul primului gol al partidei, Triveiro, a reactionat la rândul sau si a primit direct "rosu", pentru ca l-a bruscat pe "central".

În aceste conditii, Toluca a fost nevoita sa joace ultimele minute cu Esquivel pe post de portar, iar atacantul de 34 de ani s-a descurcat onorabil, rezistând în fata ofensivei dezlantuite a celor de la Morelia, care nu au putut profita de contextul foarte bun, pentru a obtine victoria în timpul regulamentar.

Oaspetii s-au impus, însa, la loviturile de la 11 metri, unde jucatorii sai au înscris de trei ori, în timp ce Toluca a ratat toate cele trei executii.