SUPER VIDEO! Moment adorabil pe teren, între Cristiano Ronaldo si cel mai mic "huligan"

12 Iunie 2017
296 Vizualizari | 0 Comentarii
Cu o dubla si o pasa de gol în victoria Portugaliei în Letonia, Cristiano Ronaldo a fost din nou omul meciului si i-a impresionat si pe adversari. Românul Istvan Kovacs a arbitrat meciul si în prelungiri a fost nevoit sa îl întrerupa, dupa ce un tânar spectator a patruns pe teren si l-a îmbratisat pe starul lusitan. Momentul s-a petrecut chiar în minutul 90.

Copilul, nu mai mare de 12 ani, a petrecut clipe bune pe suprafata de joc cu Ronaldo, care nu doar ca l-a îmbratisat, ci a facut si un alt gest de afectiune: i-a luat sapca de pe cap si i-a întors-o cu cozorocul la spate, asa cum el însusi obisnuieste sa o poarte. Pustiul a apucat sa se si fotografieze alaturi de idolul sau, înainte ca oamenii de ordine sa intervina si sa îl îndeparteze de pe teren.
"Vine un steward cu zâmbetul pe buze, cum e normal, fara sa îl bruscheze pe acel copil. Nu e nevoie sa faci asta. Totusi, e un pusti care îl vede pe Ronaldo la televizor, saptamâna de saptamâna, poate si în jocurile video. Astazi a avut sansa sa îl atinga, sa îl ia în brate pe idolul sau", a spus Andrei Tivilichi, comentatorul partidei Letonia - Portugalia 0-3.