SUPER VIDEO! Nebunie în Croatia. Gol în ultima secunda pentru portar. Duel incredibil intre doi fotbalisti romani

12 Martie 2018
873 Vizualizari | 0 Comentarii

O seara dificila pentru Steliano Filip la Hajduk. La 1-0, a fost depasit usor, s-a centrat de pe partea lui si oaspetii au egalat. Cine a înscris? Vojnovici, capitanul Istrei, care a purtat banderola lui Dinamo în 2015. Dupa pauza, alta eroare a fundasului stânga, si mai mare. A apreciat gresit directia mingii, sarind în contratimp la o centrare. În spatele lui era Cosmin Matei, si el fost coleg al lui Filip în Stefan cel Mare. Sut din voleu pentru 1-2. Balonul era în plasa când s-a întors Steliano.

Ex-dinamovistul a fost înlocuit în minutul 69. Hajduk nu a pierdut însa. Fara el, a marcat de doua ori. Golul victoriei, portarul! În al 5-lea minut de prelungire, Karlo Letica, 21 de ani, 2,01 m, a fugit în careu si a punctat cu capul, spectaculos, din plonjon. A ridicat mâinile de fericire. Era în al noualea cer. "Nici în cele mai nebune visuri n-am trait asa ceva. Un sentiment incredibil, de nedescris. Înca nu realizez ce s-a întâmplat", a declarat Karlo Letica, portar Hajduk.