SUPER VIDEO! Ratarea anului a avut loc în Grecia. E incredibil ce a putut sa faca un jucator de la AEK Atena

13 Februarie 2018
929 Vizualizari | 0 Comentarii

Meciul AEK Atena - Atromitos, din etapa a 21-a, a oferit o faza cum rar se vede pe stadioane. În minutul 13, Araujo a fost la locul nepotrivit în momentul nepotrivit. Jucatorul lui AEK Atena s-a trezit în fata portii adverse si nu avea altceva de facut decât sa lase mingea sa intre în poarta, însa Araujo le-a dat o mâna de ajutor fundasilor adversi.

Atacantul argentinian, care a trecut si pe la echipa secunda a Barcelonei, a reusit ceea ce nici aparatorii nu au putut, sa scoata mingea de la câtiva centimetri de poarta. "Interventia" sa a dat frâu liber glumelor. Suporterii s-au întrebat daca nu cumva a fost vreun aranjament.

AEK Atena a câstigat, în cele din urma, meciul cu Atromitos, scor 1-0, dupa golul lui Christodoulopoulos, din penalty, în minutul 61, si a devenit lider în prima liga greaca, cu un punct peste echipa lui Razvan Lucescu, PAOK Salonic.

PAOK are însa cu un meci mai putin, urmând sa joace luni cu AEL Larissa, pe teren propriu.
PAOK are însa cea mai buna aparare si nu a mai pierdut un meci din 5 noiembrie 2017, când a fost învinsa, în deplasare, chiar de catre AEK Atena, 0-1.