SUPER VIDEO! Tanara Andreea Mitu a facut-o pe Bouchard sa izbucneasca. Canadianca s-a simtit umilita de romanca

21 Aprilie 2015
605 Vizualizari | 0 Comentarii
Eugenie Bouchard nu a venit în cea mai buna forma la meciurile contra României din Fed Cup. Numarul 7 mondial a pierdut meciul de debut, contra Alexandrei Dulgheru, scor 4-6, 4-6, iar în meciul contra Andreei Mitu a cedat din nou, scor 6-4, 4-6, 1-6.

Româncele s-au razbunat din plin pe sportiva din Canada, dupa aroganta acesteia, care nu a vrut sa dea mâna cu Alexandra Dulgheru, la tragerea la sorti a meciurilor din meciul România - Canada. Desi nord-americanii se gândeau la doua victorii în meciurile lui Bouchard, Genie le-a pierdut pe ambele. Si în ambele partide, Bouchard a izbucnit în lacrimi. Pierduta pe teren, Bouchard a cedat si cu Mitu, iar în pauza dintre seturile 2 si 3 si-a pus prosopul în cap, descarcându-se prin plâns. Nu a ajutat-o acest lucru, iar setul trei a fost pierdut, scor 1-6, aducând al doilea punct României si cea mai mare victorie a carierei Andreei Mitu.