SUPER VIDEO! Zlatan Kapetanos! Grecul a adus victoria pentru echipa lui Razvan Lucescu!

10 Martie 2015
752 Vizualizari | 0 Comentarii
Skoda Xanthi continua parcursul excelent, fiind nevîninsa de 13 meciuri consecutive. Dupa victoria de la jumatatea saptamanii din Cupa Greciei, 3-0, Skoda Xanthi a învins din nou pe OFI Creta, scor 1-0, în prima liga din Grecia. Dupa ce la pauza scorul a fost egal, Razvan Lucescu a avut inspiratia de a-l introduce pe Pantelis Kapetanos. Atacantul grec a marcat golul victoriei în minutul 65, la 13 minute dupa intrarea pe teren. Fostul jucator al Stelei si al celor de la CFR Cluj a înscris cu calcaiul, din marginea careului de sase metri. Dupa 26 de etape, Xanthi este pe locul sase în Grecia, cu 40 de puncte acumulate, iar în etapa viitoare va juca împotriva liderului Olympiakos.