News Flash:

Surprize in Cupa Frantei

9 Ianuarie 2012
682 Vizualizari | 0 Comentarii

Cinci echipe din Ligue 1, Toulouse, St Etienne, Nancy, Sochaux, Lorient, au ratat calificarea în şaisprezecimile de finală ale Cupei Franţei la fotbal, în urma meciurilor desfăşurate în weekend.

Rezultate:

duminică

Prix les Mezieres AS (VI) - Montpellier HSC 0-4

Locmine Saint-Colomban (V) - Paris St Germain 1-2

Thiers Sa (V) - Istres (II) 1-4

Drancy (IV) - Racing Strasbourg (IV) 3-3, după prelungiri; 4-2 la loviturile de departajare

Metz (II) - Evian Thonon Gaillard FC 2-2, după prelungiri; 3-5 la loviturile de departajare

FC Mulhouse-Sud Alsace (IV) - US Creteil-Lusitanos (III) 1-3

Ajaccio GFCO (III) - Toulouse 1-0

Lyon-la-Duchere (IV) - Olympique Lyon 1-3

sambătă

St Etienne - Girondins Bordeaux 1-1, după prelungiri; 2-4 la loviturile de departajare

Caen - ES Troyes AC (II) 2-4, după prelungiri

Stade Rennes - AS Nancy 3-0

AS Red Star 93 (III) - Olympique Marseille 0-5

Chantilly (VI) - Lille 0-6

Bastia (II) - Sochaux 4-1

AS Valence (IV) - Stade Laval (II) 1-1, după prelungiri; 7-6 la loviturile de departajare

Frejus (III) - Ajaccio 0-3

US Orleans (III) -Clermont (II) 0-0, după prelungiri; 5-3 la loviturile de departajare

AS Cherbourg (III) - LB Chateauroux (II) 1-2

Compiegne (IV) - Montagnards (VII) 2-1, după prelungiri

Sable/sarthe F.C. (V) - CS Sedan Ardennes (II) 3-3, după prelungiri; 4-2 la loviturile de departajare

Bourg-Peronnas (IV) - FC Montceau Bourgogne (V) 2-1, după prelungiri

Chambly (V) - Auxerre 0-1, după prelungiri

Le Havre (II) - FC Lorient 4-3

Chamois Niort (III) - Stade Brest 2-0

Stade Lucon (IV) - Avranches (IV) 2-1

Vitre (IV) - FC Tours (II) 1-2

AS Marck (V) - Nice 0-2

Limoges Foot 87 (V) - Boulogne-sur-Mer (II) 1-0

Versailles (VI) - Dijon FCO 1-5

vineri

Le Mans (II) - Valenciennes 0-2

Rennes Ta (VI) - Quevilly (III) 0-0, după prelungiri; 3-5 la loviturile de departajare

Luni are loc meciul Angers SCO (II) - Monaco (II).

Programul şaisprezecimilor de finală:

Valence (IV) - Evian Thonon Gaillard

Dijon - Istres (II)

Olympique Marseille - Le Havre (II)

Limoges (IV) - Drancy (IV)

Sable sur Sarthe (IV) - Paris St Germain

Nice - Stade Rennes

Niort (III) - Orleans (III)

Valenciennes - Bastia (II)

AJ Auxerre - Chateauroux (II)

Lucon (IV) - Olympique Lyon

GFCO Ajaccio (III) - Troyes (II)

Bourg-Peronnas (IV) - AC Ajaccio

Compiegne (IV) - Lille

Créteil (III) - Girondins Bordeaux

Tours (II) - Montpellier

Quevilly (III) - Angers (II)/Monaco (II)

 

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook. Avem si Instagram.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1546 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012460 (s)