News Flash:

Tabloul complet al preliminariilor EURO 2012

25 Martie 2011
1276 Vizualizari | 0 Comentarii
Franta are un meci usor in Luxemburg
Astazi va incepe o noua etapa din preliminariile Campionatului European de fotbal din anul 2012. Azi sunt programate sase partide, in timp ce restul jocurilor se vor disputa maine.

La turneul final (Polonia / Ucraina, 8 iunie - 1 iulie 2012) se califica direct castigatoarele de grupe, plus cea mai bine clasata echipa de pe locul 2, celelalte ocupante ale pozitiilor secunde urmand sa dispute meciuri de baraj, tur - retur (11/12 - 15 noiembrie 2011).

Grupa A

Astazi: Austria - Belgia (ora 21.30)
Sambata: Germania - Kazahstan (ora 21.00)
Clasament: 1. Germania - 12p. (4j.), 2. Austria - 7p. (3j.), 3. Turcia - 6p. (4j.), 4. Belgia - 4p. (4j.), 5. Azerbaidjan - 3p. (4j.), 6. Kazahstan - 0p. (3j.).
Etapa viitoare (29 martie): Turcia - Austria, Belgia - Azerbaidjan

Grupa B

Sambata: Irlanda - Macedonia (ora 21.45), Armenia - Rusia (ora 17.00), Andorra - Slovacia (ora 21.00)
Clasament: 1. Rusia - 9p., 2. Armenia - 7p., 3. Irlanda - 7p., 4. Slovacia - 7p., 5. Macedonia - 4p., 6. Andorra - 0p.
Etapa viitoare (4 iunie): Armenia - Rusia, Slovacia - Andorra, Macedonia - Irlanda

Grupa C

Astazi:  Serbia - Irlanda de Nord (ora 21.30), Slovenia - Italia (ora 21.45 - meci transmis inregistrat de la ora 23.15, pe Digi Sport+)
Clasament: 1. Italia - 7p. (3j.), 2. Slovenia - 7p. (4j.), 3. Estonia - 6p. (4j.), 4. Irlanda de Nord - 5p. (3j.), 5. Serbia - 4p. (3j.), 6. Feroe - 1p. (5j.)
Etapa viitoare (29 martie): Irlanda de Nord - Slovenia, Estonia - Serbia, Ucraina - Italia

Grupa E

Astazi: Ungaria - Olanda (ora 21.30, Digi Sport+)
Clasament: 1. Olanda - 12p. (4j.), 2. Ungaria - 9p. (4j.), 3. Suedia - 6p. (3j.), 4. Moldova - 6p. (4j.), 5. Finlanda - 3p. (4j.), 6. San Marino - 0p. (5j.)
Etapa viitoare (29 martie): Olanda - Ungaria, Suedia - Moldova

Grupa F

Sambata: Georgia - Croatia (ora 19.00), Israel - Letonia (ora 20.00), Malta - Grecia (ora 21.30)
Clasament: 1. Croatia - 10p., 2. Grecia - 8p., 3. Georgia - 6p., 4. Israel - 4p., 5. Grecia - 4p., 6. Malta - 0p.
Etapa viitoare (29 martie): Grecia - Malta, Letonia - Israel, Croatia - Georgia

Grupa G

Sambata: Tara Galilor - Anglia (ora 17.00), Bulgaria - Elvetia (ora 18.45, Digi Sport)
Clasament: 1. Muntenegru - 10p. (4j.), 2. Anglia - 7p. (3j.), 3. Elvetia - 3p. (3j.), 4. Bulgaria - 3p. (3j.), 5. Tara Galilor - 0p. (3j.)
Etapa viitoare (4 iunie): Anglia - Elvetia, Muntenegru - Bulgaria

Grupa H

Sambata: Cipru - Islanda (ora 20.00), Norvegia - Danemarca (ora 21.00)
Clasament: 1. Norvegia - 9p. (3j.), 2. Portugalia - 7p. (4j.), 3. Danemarca - 6p. (3j.), 4. Cipru - 1p. (3j.), 5. Islanda - 0p. (3j.)
Etapa viitoare (4 iunie):  Portugalia - Norvegia, Islanda - Danemarca

Grupa I

Astazi: Spania - Cehia (ora 23.00)
Clasament: 1. Spania - 9p. (3j.), 2. Cehia - 6p. (3j.), 3. Scotia - 4p. (4j.), 4. Lituania - 4p. (3j.), 5. Liechtenstein - 0p. (3j.)
Etapa viitoare (29 martie): Lituania - Spania, Cehia - Liechtenstein

grupa a grupa b grupa c grupa e grupa f grupa g grupa h grupa i
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1559 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017486 (s)