Timisoara a pierdut in Giulesti. Otelul este lider!

17 Aprilie 2011
687 Vizualizari | 0 Comentarii
Rapid FC Timisoara
In fata unui public fantastic, Rapid Bucuresti a reusit sa învinga Poli Timisoara pe teren propriu, scor 3-2, acesta fiind primul insucces al banatenilor în 27 de etape! Meciul a fost la discretia gazdelor înca din minutul 1, iar golul lui Bozovici a venit normal, pe fondul unor faze excelente construite de jucatorii lui Sumudica. Zicu a egalat si a fost aclamat de întreg stadionul, golgeterul Timisoarei penalizand în minutul 19 eroarea uriasa a lui Rui Duarte. Pana la pauza însa, Roman si-a readus echipa în avantaj, fructificand pasa de geniu a lui Spadacio. 2-1 la pauza si imediat dupa revenirea de la cabine, Rapidul a pus din nou stapanire pe joc. Ieseanul Daniel Pancu a marcat ca în zilele bune, iar gazdele au putut astfel sa se ocupe si de spectacol pentru cei 7.000 de fani prezenti în tribune. Totusi, Timisoara nu a cedat, iar Alexa a dat fiori reci suflarii rapidiste, cu un gol marcat în minutul 85, pe fondul relaxarii apararii adverse. Sumudica si-a mobilizat însa baietii si pana la final nu s-a mai întamplat nimic notabil, astfel ca giulestenii acumuleaza 3 puncte extrem de importante în lupta pentru Europa League. Otelul ramane lider în Liga I gratie acestui rezultat, avand un singur punct peste echipa antrenata de Dusan Uhrin Jr.