Timisoara – Steaua 0-0 si Otelul ramane lider

2 Aprilie 2011
816 Vizualizari | 0 Comentarii
Timisoara Steaua 0 0
FC Timisoara nu a reusit sa profite de pasul gresit al Otelului si a terminat la egalitate, scor 0-0, derby-ul cu Steaua Bucuresti. Intr-o atmosfera incendiara, creata de cei 26 de mii de oameni din tribune, niciuna dintre cele doua echipe nu a reusit sa inscrie, desi fiecare a avut cateva ocazii. In prima repriza, cele doua echipe au fost concentrate mai mult pe faza de aparare, jocul fiind unul foarte incins, dar extrem de tacticizat. S-a jucat mult timp mai mult in zona mediana, unde faulturile dese de ambele parti au facut ca jocul sa fie unul foarte fragmentat. In repriza a doua s-a jucat pe contre, dar Alexa, pentru Timisoara si Surdu, Nicolita si Bicfalvi au ratat deschiderea scorului si meciul s-a terminat 0-0. Timisoorenii au adunat 47 de puncte si s-au apropiat la un singur punct de Otelul, in timp ce Steaua a facut 37 de puncte, exact cat au Dinamo si Gaz Metan Medias.