Torje, la primul gol in Italia

6 Februarie 2012
604 Vizualizari | 0 Comentarii
Gabriel Torje
Gabriel Torje, pe teren din minutul 67, a marcat în minutul 89 pentru Udinese, gol ce n-a putut împiedica eşecul de pe terenul Fiorentinei, 2-3, duminică, în etapa a 22-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Au marcat Stevan Jovetic 39 penalty, 84 penalty, Mattia Cassani 56, respectiv Antonio Di Natale 14, Gabriel Torje 89.

In meciul AC Milan - Napoli, 0-0, atacantul gazdelor, Zlatan Ibrahimovic, a fost eliminat în minutul 64, după ce a pălmuit un adversar.

Milan nu a reuşit să profite de pasul greşit al liderului Juventus, 0-0 pe teren propriu cu modesta Siena.

Tot duminică, AS Roma a zdrobit-o acasă pe Inter Milano, 4-0, prin golurile lui Juan 13, Fabio Borini 41, 49, Bojan 89. Bogdan Lobonţ, la Roma, şi Cristian Chivu, la Inter, au rămas pe banca de rezerve.

Celelalte rezultate :

Chievo Verona - Parma 1-2

Au marcat Cyril Thereau 50, respectiv Sebastian Giovinco 46, Luciano 69 autogol

Lecce - Bologna 0-0

Palermo - Atalanta 2-1

Au marcat Fabrizio Miccoli 29 penalty, Igor Budan 49, respectiv Maximiliano Moralez 56

Novara - Cagliari 0-0

Genoa - Lazio 3-2

Au marcat Rodrigo Palacio 9, Bosko Jankovic 25, 46, respectiv Cristian Ledesma 54 penalty, Alvaro Gonzalez 90. Ştefan Radu nu a jucat la învinşi.

Meciul Cesena - Catania, programat sambătă, a fost amanat din cauza condiţiilor meteo nefavorabile.
In clasament conduce Juventus, 45 pct (21 j), urmată de Milan, 44 pct (22 j), Udinese, 41 pct (22 j), Lazio, 39 pct, 22 j, Inter, 36 pct (22 j), Roma, 34 pct (21 j), Napoli, 31 pct (22 j) etc. Cesena, echipa lui Adrian Mutu, este pe locul 19, penultimul, cu 16 pct (21 j).