Tripla pentru Cristiano Ronaldo in campionatul Spaniei (VIDEO)

27 Ianuarie 2013
821 Vizualizari | 0 Comentarii
Cristiano Ronaldo a reuşit o triplă în victoria de duminică a lui Real Madrid, 4-0 acasă cu Getafe, în etapa a 21-a a campionatului de fotbal al Spaniei. Portughezul a marcat în minutele 62, 65 şi 72, ultimul gol din penalty, după ce Sergio Ramos deschisese scorul în minutul 53. Cristiano a trecut astfel de 300 de goluri marcate pentru echipele de club: 5 pentru Sporting Lisabona, 118 pentru Manchester United şi 179 pentru Real. A fost al 20-lea hat-trick din cariera sa.

În aceeaşi etapă, sâmbătă au avut loc partidele:

Zaragoza - Espanyol Barcelona 0-0.

Cartonaşe roşii: Cristian Săpunaru (Zaragoza, 82), Javi Lopez (Espanyol, 79)

Deportivo La Coruna - Valencia 2-3

Au marcat Riki 32, 45+1, respectiv Jonas 1, Nelson Haedo Valdez 63, Ricardo Costa 90+2

Cartonaşe roşii: Silvio 52, Paulo Assuncao 90+3 (ambii Deportivo)

Levante - Valladolid 2-1

Au marcat Jose Javier Barkero 44, Antonio Rukavina 90 autogol, respectiv Javier Baraja 8

Celta Vigo - Real Sociedad 1-1

Au marcat Michael Krohn-Dehli 32, respectiv Gorka Elustondo 59

Cartonaş roşu: Augusto Fernandez (Celta, 50).

Celelalte meciuri ale etapei se dispută duminică şi luni.

În clasament conduce - Barcelona - 55 pct (20 j), urmată de Atletico Madrid - 47 pct (20 j), Real Madrid - 43 pct, Betis Sevilla - 35 pct (20 j), etc. Zaragoza este pe locul 13, cu 23 pct. Granada lui Gabriel Torje ocupă locul 17, cu 20 pct (20 j).