Twente stie sa si piarda

19 Martie 2012
558 Vizualizari | 0 Comentarii
Twente Enschede feyenoord

Echipa Feyenoord Rotterdam a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia FC Twente, în derby-ul etapei a 26-a a campionatului de fotbal al Olandei, disputat duminică.

Oaspeţii au deschis scorul imediat după pauză, cand Nils Roeseler a trimis mingea în propria poartă (min.49), după care şi-au dublat avantajul cu patru minute înaintea finalului jocului, prin Sekou Cisse.

Twente a ratat, astfel, o bună ocazie de a se apropia de liderul AZ Almkaar, care a remizat pe teren propriu cu NAC Breda (0-0).

AZ Alkmaar - NAC Breda 0-0

Clasament: 1.AZ Alkmaar - 53 pct, 2.Ajax Amsterdam - 52 pct, 3.PSV Eindhoven - 51 pct, 4.FC Twente - 48 pct, 5.Feyenoord - 48 pct etc.