U Jolidon Cluj, eliminata in optimile Cupei Cupelor

11 Februarie 2012
485 Vizualizari | 0 Comentarii
jolidon
Echipa feminină de handbal U Jolidon Cluj a fost eliminată din Cupa Cupelor de Dinamo Volgograd, care a învins-o cu scorul de 35-31 (18-22), sambătă, în Rusia, într-un meci din manşa secundă a optimilor de finală ale competiţiei.

Rusoaicele caştigaseră şi la Cluj, cu 29-24.

U Jolidon a făcut o primă repriză excelentă şi conducea cu 22-18 la pauză, dar Dinamo a revenit şi a făcut un meci bun, caştigand în cele din urmă la patru goluri.

Pentru ''U'' au marcat Chintoan 7 goluri, Ani Senocico 7, Tivadar 5, Oltean 4, Paraschiv 4, Tetetan 3, Vădineanu 1.

Golurile echipei ruse au fost reuşite de Hmirova - 11, Stepanova - 6 Borşcenko 6, Kocetova 6, Levina 2, Makarova 1, Makeeva 1, Divak 1, Grebenkina - 1.