Un nou esec pentru Inter. Ranieri e pe faras

27 Februarie 2012
500 Vizualizari | 0 Comentarii
Napoli Inter Serie A

Echipa Inter Milano, fără fundaşul roman Cristian Chivu, a fost învinsă cu 1-0 în deplasare de SSC Napoli, într-o partidă din cadrul etapei a 25-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Unicul gol al întalnirii a fost marcat de atacantul argentinian Ezequiel Lavezzi, în minutul 59.

Acesta a fost al şaptelea eşec înregistrat de Inter în ultimele opt partide disputate, milanezii distanţandu-se la 9 puncte de locul 3, care asigură calificarea în viitoarea ediţie a Ligii Campionilor.

Intr-un alt joc, Udinese, cu mijlocaşul roman Gabriel Torje doar rezervă, s-a impus cu 3-1 pe terenul formaţiei Bologna, prin golurile lui Di Natale (min. 38 din penalty), Basta (min. 56) şi Floro Flores (min. 84). Pentru gazde a marcat Panagiotis Kone (min. 81).
Iată şi celelalte rezultate din Serie A:

Chievo Verona - Cesena 1-0

A marcat: Moscardelli (78)

Atacantul Adrian Mutu a fost titular la oaspeţi, fiind înlocuit în minutul 59 cu Rossi.

Atalanta Bergamo - AS Roma 4-1

Au marcat: Marilungo (10), Denis (19, 47, 66), respectiv Borini (36)
Portarul Bogdan Lobonţ a fost rezervă la Roma.

Lazio Roma - Fiorentina 1-0

A marcat: Klose (36).

Siena - Palermo 4-1

Au marcat: Terzi (23 penalty), Bogdani (33), Rossettini (46), Brienza (58), respectiv Budan (12)

Catania - Novara 3-1

Au marcat: Bergessio (30), Marchese (48), Gà³mez (55), respectiv Rubino (84)

Cagliari - Lecce 1-2

Au marcat: Larrivey (50 penalty), respectiv Muriel (45), Bertolacci (64)

Meciuri disputate sambătă:

Genoa 1893 - Parma 2-2

Au marcat: Palacio (78, 90+6), respectiv Gobbi (6), Floccari (53)

AC Milan - Juventus Torino 1-1

Au marcat: Nocerino (14), respectiv Matri (83)

In clasament conduce AC Milan cu 51 puncte, urmată de Juventus - 50 pct, Udinese şi Lazio - cate 45 pct, Napoli - 40 pct etc.