Un nou succes in Antalya: CSMS Iasi - FC Alashkert 2-0

9 Februarie 2015
1157 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iasi
Fotbalistii de la CSMS se simt foarte bine in cantonamentul din Turcia. Echipa ieseana s-a impus cu scorul de 2-0 (1-0) in fata formatiei armene FC Alashkert, ieri, intr-un meci amical disputat in Antalya. Nigerianul Gomo Onduku a deschis scorul in minutul 3, iar Narcis Badic a dublat avantajul iesenilor, in minutul 60.

Antrenorul Nicolo Napoli a folosit urmatoarea echipa: Grahovac (46 Caparco) - Voicu, Ciuca, Mihalache, Tiganasu (46 Badic) - Ciucur, Mitic, Enescu, Bole (46 Bosoi) - Onduku, Boiciuc. In celelalte patru meciuri din Turcia, CSMS Iasi a inregistrat o victorie (3-0 cu Pohang Steelers), doua remize (1-1 cu Budyonkor si 1-1 cu Korona Kielce) si o infrangere (0-2 cu Zvijezda Gradacac).

Iesenii vor disputa ultimul meci amical din Antalya pe 12 februarie, in compania formatiei ucrainene Cernomoret Odessa. Dupa acest meci, fotbalistii ieseni vor reveni acasa, iar in jurul datei de 20 februarie (in functie de programul stabilit de televiziuni) vor debuta in returul Ligii I, in deplasare cu Viitorul. Echipa lui Gica Hagi s-a intarit considerabil in aceasta pauza competitionala, aducand jucatori de mare experienta ca Banel Nicolita sau Catalin Munteanu.