Un vasluian arbitreaza meciul dintre Poli si Gaz Metan

2 Mai 2011
1204 Vizualizari | 0 Comentarii
Ciprian Amarandei
Comisia Centrala a Arbitrilor a anuntat numele celor care vor conduce meciurile din etapa 25 a ligii secunde de fotbal. Partida dintre ACSMU Poli Iasi si Gaz Metan CFR Craiova, programata miercuri seara, de la ora 18.00, pe stadionul Emil Alexandrescu, din Copou, va fi arbitrata de vasluianul Ciprian Amarandei, ajutat la cele doua tuse de asistentii Guloiu Catalin Liviu Guloiu si de Dan Popescu, ambii din Buza. Arbitru de rezerva este George Ionut Branzei, din Botosani, iar observatori sunt Veres Gyula (Sfantu Gheorghe) si Aurel Daicu (Suceava). In meciul tur, ACSMU Poli Iasi a castigat la masa verde, scor 3-0, pentru ca oltenii au evoluat în repriza a doua, timp de 4 minute, cu un singur jucator sub 21 ani în teren, încalcand astfel regulamentul care prevede ca o echipa este obligata sa aiba cel putin doi jucatori sub 21 în teren pe toata durata meciului. Chiar daca la finalul meciului din 30 octombrie, craiovenii i-au învins cu 1-0 pe ieseni, rezultatul a fost schimbat de Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal, care a decis ca formatia ACSMU Poli Iasi sa castige cu scorul de 3-0, la masa verde.