Universitatea Craiova se dezintegreaza

25 Aprilie 2011
692 Vizualizari | 0 Comentarii
Adrian Mititelu
FC Brasov a intors spectaculos soarta meciului din Banie in favoarea ei, echipa de sub Tampa reusind sa revina de la 1-0, dupa ce Stoianof a deschis scorul pentru olteni. Trupa lui Conceicao a fost privata de un penalty in finalul primei reprize, dar s-a razbunat in partea secunda, cand a marcat de doua ori prin Adrian Rusu si Distefano, avand si alte ocazii de gol. Brasovul urca pe locul 12 in clasament, in timp ce Craiova se afla pe prima pozitie retrogradabila, la 6 puncte distanta de Gloria Bistrita, echipa care este clasata deasupra liniei retrogradarii.
Florin Costea nu a rezitsta sa vada tot meciul si a perferat sa iasa din stadion chiar in timpul celor 90 de minute, fiind asteptat afara de iubita lui Ada Nechita. Presedintele Universitatii Craiova, Aurel Ticleanu, nu mai crede in salvarea de la retrogradare si a anuntat ca din vara va parasi echipa.