Valencia, de la Manchester United, indisponibil o luna

17 Februarie 2012
1075 Vizualizari | 0 Comentarii
Antonio Valencia

Mijlocaşul ecuadorian Antonio Valencia, de la Manchester United, s-a accidentat în meciul cu Ajax Amsterdam (2-0), disputat miercuri în optimile de finală ale Ligii Campionilor, şi devine indisponibil pentru circa o lună, relatează agenţia Reuters.

Valencia, 26 ani, a părăsit terenul cu 5 minute înainte de final, după ce s-a accidentat la coapsă în faza golului 2 marcat de mexicanul Javier ''Chicharito'' Hernandez în minutul 85.

Ecuadorianul va reveni pe la jumătatea lunii martie, dar va pierde returul meciului cu olandezii de acasă, meciurile cu Norwich, Tottenham, West Bromwich şi Wolverhampton din campionat.

In acest sezon, Valencia a jucat 28 de meciuri pentru United în toate competiţiile, dintre care 23 ca titular, şi a marcat 4 goluri.