Valencia s-a calificat in semifinalele Cupei Spaniei, unde va intalni Barcelona

27 Ianuarie 2012
565 Vizualizari | 0 Comentarii
valencia cu levante cupa

CF Valencia s-a calificat joi seara în semifinalele Cupei Spaniei la fotbal, după ce a învins în deplasare pe Levante cu scorul de 3-0, în manşa secundă a sferturilor.

''Liliecii'' s-au impus prin golurile marcate de Aduriz (25) şi Pablo Piatti (30, 85). Gazdele au jucat în 10 oameni din minutul 72, cand a fost eliminat Oscar Serrano.

In Copa del Rey, Valencia, care caştigase în tur cu 4-1, va juca în semifinale cu FC Barcelona, iar cea de-a doua semifinale le va opune pe Athletic Bilbao şi formaţia de liga a treia Mirandes.

Prima manşă a semifinalelor va avea loc pe 1 februarie (Valencia - Barcelona, Mirandes - Athletic Bilbao), iar returul pe 8 februarie.