Valentino Rossi implineste astazi 33 de ani

16 Februarie 2012
713 Vizualizari | 0 Comentarii
Valentino Rossi
Multiplul campion mondial la motociclism, italianul Valentino Rossi, împlineste astazi 33 de ani si a scris pe Twitter ca atunci cand avea 20 de ani "se uita la cei de 33 de ani ca si cum ar fi extraterestri". "Cand aveam 20 de ani, ma uitam la cei de 33 ca si cum ar fi extraterestri", a scris Rossi. Aniversarea lui Valentino Rossi vine la doua zile dupa Sfantul Valentin: "Tata ma suna mereu de Sfantul Valentin sa ma felicite si de fiecare data îi reamintesc ca ziua mea este în 16", a spus Rossi.
'Doctorul' se pregateste de al doilea sezon alaturi de echipa de uzina Ducati in MotoGP. In 2011 italianul nu a castigat nicio cursa si a avut o singura clasare pe podium.
Intre timp, australianul Casey Stoner a incheiat in top ierarhia timpilor in testele de la Sepang. Ca bonus campionul mondial a corectat recordul pe turul de circuit care ii apartinea din 2009 lui Valentino Rossi. Echipierul de la Honda a fost singurul pilot care in cele trei zile de teste a coborat sub bariera de doua minute pe tur. Timpului lui Stoner de joi a fost 1:59.607, mai bun cu jumatate de secunda fata de cel al spaniolului Jorge Lorenzo (Yamaha). Topul patru a fost completat de Dani Pedrosa (Honda) si Ben Spies (Yamaha).