Vasluiul invinge la Dinamo si revine in cursa pentru titlu

25 Martie 2012
440 Vizualizari | 0 Comentarii
Dinamo FC Vaslui

Dinamo a pierdut al doilea meci consecutiv de pe teren propriu, 0-1 cu FC Vaslui si moldovenii lui Adrian Porumboiu au revenit in cursa pentru titlu. Prima repriza a meciului din Groapa fost una echilibrata, în care cele doua formatii au reusit sa anihileze cei mai periculosi adversari.
Adailton i-a dat emotii lui Balgradean printr-un sut puternic din lovitura libera, dar portarul dinamovist a respins bine (‘7). Platini (‘21) si Scarlatache (‘40) au avut tentative slabe de a perfora poarta lui Borjan. Repriza secunda a început la fel de cuminte. Minutul 57 i-a trezit pe putinii spectatori din tribune. Marcat caraghios de L. Rus, Bello a plasat bine o lovitura de cap si a deschis scorul. Nou-intratul Curtean l-a luat la tinta pe Borjan, iar mingea respinsa de portar a fost trimisa în acelasi mod de Pulhac(65). Cosmin Matei a mai animat atacul "cainilor", dar fara sa le dea mari emotii jucatorilor lui Inacio. Dinamovistii n-au reusit sa sparga apararea Vasluiului si au suferit a doua înfrangere consecutiva acasa, dupa 1-3 cu Sportul.