News Flash:

Vezi arbitrii partidelor de vineri, din etapa a 23-a a Ligii I

31 Martie 2011
1791 Vizualizari | 0 Comentarii
Alexandru Tudor
Bucuresteanul Marius Avram va arbitra meciul dintre FC Brasov si Otelul Galati, care va avea loc vineri (18.45), in cadrul etapei a 23-a a Ligii I Bergenbier la fotbal. Alexandru Tudor (Bucuresti) a fost delegat la partida dintre U Cluj si Dinamo, care se va juca vineri, la Medias, de la ora 20.30.
Istvan Kovacs va oficia la meciul care deschide runda, Astra Ploiesti - Victoria Branesti, de vineri (15.00), in timp ce Andrei Chivulete va arbitra jocul de la Vaslui, in care echipa gazda primeste replica formatiei Unirea Urziceni (vineri, 17.00).
Programul meciurilor si oficialii delegati de Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA) si Liga Profesionista de Fotbal (LPF):
Etapa a 23-a
Vineri 1 aprilie
Astra Ploiesti - Victoria Branesti (15,00, GSP TV)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenti: Miklos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Ciprian Florin Dansa (Oradea); arbitru de rezerva: Adrian Stanescu (Popesti Leordeni - Ilfov)
Observatori: Dan Petrescu (Bucuresti), Romeo Pascu (Brasov)
FC Vaslui - Unirea Urziceni (17,00, GSP TV)
Arbitru: Andrei Chivulete; arbitri asistenti: Florin Stanescu, Andrei Constantinescu (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Cristian Sava Gaina (Bacau)
Observatori: Marian Dorobantu (Buzau), Nicolae Dobrescu (Bucuresti)
FC Brasov - Otelul Galati (18,45, Digi Sport)
Arbitru: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Adrian Radu Ghinguleac (Bucuresti); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Ioan Muresan (Bucuresti), Eduard Alexandru (Ploiesti); supervizor: Ion Neagu (Bucuresti)
Universitatea Cluj - Dinamo Bucuresti (Medias, 20,30, GSP)
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti); arbitri asistenti: Zoltan Szekely (Baia Mare), Vasile Marinescu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Paul Unimatan (Zalau)
Observatori: Constantin Stefan (Bucuresti), Cornel Cacoveanu (Târgu Mures); supervizor: Octavian Goga (Brasov)
Sambata 2 aprilie
FCM Tg. Mures - Gloria Bistrita (15,00, GSP TV)
Sportul Studentesc - Universitatea Craiova (17,00, Digi Sport)
FC Timisoara - Steaua Bucuresti (19,30, Digi Sport)
Duminica 3 aprilie
Pandurii Tg. Jiu - CFR 1907 Cluj (Drobeta Tr. Severin, 17,00, GSP TV)
Rapid Bucuresti - Gaz Metan Medias (20,30, Digi Sport)
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1490 (s) | 24 queries | Mysql time :0.012220 (s)