News Flash:

Vezi arbitrii partidelor din etapa a 28-a a Ligii I

22 Aprilie 2011
1162 Vizualizari | 0 Comentarii
Alexandru Tudor

Bucuresteanul Alexandru Tudor va arbitra meciul dintre Gloria Bistrita si Otelul Galati, care va avea loc duminica, de la ora 16,00, in etapa a 28-a a Ligii I de fotbal.
Partida dintre Universitatea Craiova si FC Brasov, care se va juca tot duminica, de la ora 20,30, va fi condusa de aradeanul Ovidiu Haţegan.

Programul meciurilor si delegarile oficialilor pentru meciurile din etapa a 28-a, anuntate de Comisia Centrala a Arbitrilor si Liga Profesionistă de Fotbal:

Vineri 22 aprilie:
Astra Ploiesti - FC Rapid Bucuresti (ora 20,00, Digi Sport)
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Stelian Slabu (Brasov), Valentin Avram (Bucuresti); arbitru de rezerva: Mugurel Draganescu (Breaza)
Observatori: Alexandru Crisan (Bucuresti), Mircea Calin (Bucuresti); supervizor: Ion Neagu (Bucuresti)

Sambata 23 aprilie:
Victoria Branesti - Universitatea Cluj (stadion Chiajna, ora 12,00, GSP TV)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenti: Adrian Vidan (Bucuresti), Andrei Constantinescu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Florin Miron (Bucuresti)
Observatori: Nicolae Marodin, Adrian Ionescu (ambii din Bucuresti)

CFR 1907 Cluj - FC Vaslui (ora 14,00, Antena 1)
Arbitru: Robert Dumitru (Brasov); arbitri asistenti: Eduard Dumitrescu (Pitesti), Marius Nicoara (Baile Herculane); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe)
Observatori: Gheorghe Moise (Bucuresti), Romeo Pascu (Brasov); supervizor: Vasile Avram (Bucuresti)

FC Timisoara - FCM Targu Mures (ora 17,00, Digi Sport)
Arbitru: Alexandru Deaconu (Bucuresti); arbitri asistenti: Radu-Iuliu Timar (Marghita), Nicolae Meghesan (Tarnaveni); arbitru de rezerva: Florin Marcu (Oradea)
Observatori: George Ionescu, Mircea Mihail (ambii din Bucuresti); supervizor: Alexandru Boc (Bucuresti)

Duminica 24 aprilie:
Gloria Bistrita - Otelul Galati (16,00, GSP TV)
Arbitru: Alexandru Tudor; arbitri asistenti: Florin Eduard Ungureanu, Vasile Marinescu (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Paul Unimatan (Zalau)
Observatori: Valeriu Ionita, Dobrescu Nicolae; supervizor:
Mircea Cezar Ionescu (toti din Bucuresti)

Gaz Metan Medias - Unirea Urziceni (18,00, GSP TV)
Arbitru: Ionel Ivan (Braila); arbitri asistenti: Liviu Ciubotariu (Galati), Gabriel Barjac (Zalau); arbitru de rezerva: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca)
Observatori: Dan Dragos Craciun (Cluj-Napoca), Cornel Cacoveanu (Targu Mures)

Universitatea Craiova - FC Brasov (20,30, Digi Sport)
Arbitru: Ovidiu Hategan (Arad); arbitri asistenti: Florin Stanescu (Bucuresti), Catalin Savu (Galati); arbitru de rezerva: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Tudor Constantinescu, Dan Ionescu (ambii din Bucuresti)

Luni 25 aprilie:
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti (20,30, Digi Sport)

Observator: Alexandru Popescu (Bucuresti); supervizor: Valentin Alexandru (Ploiesti).

 

Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Sport.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1436 (s) | 34 queries | Mysql time :0.017114 (s)