Vezi ce capi de serie au abandonat la Indian Wells

18 Martie 2011
1433 Vizualizari | 0 Comentarii
Victoria Azarenka
Victoria Azarenka si Tommy Robredo au abandonat in sferturile de finala ale turneului de tenis de la Indian Wells (Masters 1000 ATP/Premier WTA), dotat cu premii de 3,645 milioane dolari atat la feminin, cat si la masculin.

In sferturile competitiei WTA, daneza Caroline Wozniacki (N.1) a profitat de retragerea Victoriei Azarenka (Belarus/N.8) la scorul de 3-0, in primul set, din cauza unei accidentari la soldul stâng. In alt meci, rusoaica Maria Sarapova (N.16) a dispus de chinezoaica Peng Shuai cu 6-2, 5-7, 6-3.

La turneul masculin, argentinianul Juan Martin de Potro s-a calificat in semifinale gratie neprezentarii spaniolului Tommy Robredo (N.25). Spaniolul Rafael Nadal (N.1) a dispus în sferturi de croatul Ivo Karlovic cu 5-7, 6-1, 7-6 (9/7).