Victorie! CSMS Iasi a incheiat cu un succes stagiul din Antalya, 1-0 cu Karpaty Lvov II

15 Februarie 2014
737 Vizualizari | 0 Comentarii
CSMS Iaşi a încheiat cu o victorie stagiul de pregătire din Antalya. Astăzi, în ultimul meci disputat în Turcia, ieşenii au învins la limită echipa a doua a clubului ucrainean de primă ligă Karpaty Lvov, scor 1-0 (0-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Herghelegiu (jucător care a semnat cu Craiova, din vară), în minutul 65, din penalty. Acesta este primul şi singurul succes al ieşenilor în această iarnă.
Antrenorul Marius Lăcătuş a început meciul cu echipa: Caparco - Bosoi, Mihalache, Plămadă, Vladu - Onofraş, Novac, Olah, Ţigănaşu – Liviu Mihai, Dobre. In prima repriză a mai jucat Vişa, în locul lui Plămadă, iar în partea a doua au fost folosiţi toţi jucătorii, cu excepţia lui Dani şi Pălimaru, accidentaţi.
CSMS Iaşi a disputat şase meciuri amicale în această iarnă, înregistrand o victorie, patru remize şi o înfrangere: 1-0 cu Karpaty Lvov II (Ucraina, prima ligă), 0-0 cu CS Mioveni (Romania, liga a doua), 0-0 cu ACS Poli Timişoara (Romania, Liga I), 1-1 Proleter Novi Sad (Serbia, liga a doua), 1-1 cu Avanhard Kramatorsk (Ucraina, liga a doua), 2-3 cu Spartaki Tskhinvali (Georgia, prima ligă).
Ieşeneii revin duminică seară în ţară şi vor avea două zile libere, miercuri dimineaţă urmand să revină la antrenamente, în Copou.