Victorie de infarct pentru Mancehster City cu Tottenham

23 Ianuarie 2012
575 Vizualizari | 0 Comentarii
balotelli cu tottenham gol

Echipele Manchester City şi Manchester United şi-au mărit avansul în campionatul de fotbal al Angliei, după ce au trecut duminică de formaţiile londoneze Tottenham, respectiv Arsenal, în etapa a 22-a. City a trecut de Tottenham dupa un meci nebun, cu 3-2, golul victoriei fiind marcat de Balotelli, in al cincilea minut de prelungiri, din penalty. Manchester a condus cu 2-0, dar a fost egalata de Tottenham, iar italianul a inscris golul victoriei in prelungiri.
United s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Arsenal.

Rezultate:

duminică

Arsenal - Manchester United 1-2

Au marcat Robin van Persie 71, respectiv Antonio Valencia 45+1, Danny Welbeck 81

Manchester City - Tottenham 3-2

Au marcat Samir Nasri 56, Joleon Lescott 59, Mario Balotelli 90+5 penalty, respectiv Jermain Defoe 60, Gareth Bale 65
sambătă

Bolton - Liverpool 3-1

Au marcat Mark Davies 4, Nigel Reo-Coker 29, Gretar Steinsson 50, respectiv Craig Bellamy 37

Stoke City - West Bromwich Albion 1-2

Au marcat Cameron Jerome 86, respectiv James Morrison 35, Graham Dorrans 90+1

Wolverhampton - Aston Villa 2-3

Au marcat Michael Kightly 21, David Edwards 31, respectiv Darren Bent 11 penalty, Robbie Keane 51, 85

Fulham - Newcastle 5-2

Au marcat Danny Murphy 52 penalty, Clint Dempsey 59, 65, 89, Bobby Zamora 68 penalty, respectiv Danny Guthrie 43, Hatem Ben Arfa 85

Everton - Blackburn 1-1

Au marcat Tim Cahill 24, respectiv David Goodwillie 72

Sunderland - Swansea 2-0

Au marcat Stephane Sessegnon 14, Craig Gardner 85

Queens Park Rangers - Wigan 3-1

Au marcat Heidar Helguson 33 penalty, Akos Buzsaky 45, Tommy Smith 81, respectiv Hugo Rodallega 66

Norwich - Chelsea 0-0

In clasament conduce Manchester City, 54 pct, urmată de Manchester United, 51 pct, Tottenham, 46 pct, Chelsea, 41 pct, Arsenal, 36 pct, Newcastle, 36 pct, etc.