Victorie fenomenala a Clujului pe terenul Bistritei

5 Aprilie 2011
1176 Vizualizari | 0 Comentarii
Gloria Bistrita U Cluj 2 4
Meci de senzatie la Bistrita, intre Gloria si Universitatea Cluj. Doua echipe care cautau victoria pentru primavera mai linistita in Liga I. Dupa un joc spectaculos, Universitatea Cluj a castigat fenomenal cu 4-2 la Bistrita, desi a jucat in inferioritate numerica inca din minutul 29, cand Delgado a fost eliminat. In acel moment Gloria conducea cu 1-0, dupa ce scorul a fost deschis de Cafasso. Clujenii au explodat insa in repriza secunda. Adrian Cristea a egalat in minutul 52, Pele a dus "U" in avantaj dupa 6 minute, Cafasso a egalat apoi pentru Gloria, pentru ca Adrian Cristea sa inscrie iar in minutul 74. Scorul final a fost stabilit de Tony in prelungiri dupa ce Gloria a avut o bara. Cu acest succes, U Cluj a adunat 30 de puncte si a urcat pan ape locul 10 in clasamentul la zi, la egalitate cu Astra Ploiesti, echipa de pe locul 9. De partea cealalta, bistritenii raman cu 27 de puncte, au coborat pan ape locul 13 si incep sa simta din nou emotiile retrogradarii.