Victorie incredibila a Concordiei la Petrolul, cu 3 goluri in ultimele 10 minute! VIDEO

21 Martie 2012
523 Vizualizari | 0 Comentarii
reghe
Concordia Chiajna a reuşit o victorie incredibilă, 4-3 (1-2) cu Petrolul Ploieşti, miercuri, în deplasare, pe stadionul ''Ilie Oană'', într-un meci din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal.

Petrolul a dominat cea mai mare parte a meciului şi a condus cu 3-1, prin ''tripla'' tunisianului Hamza Younes (23, 43, 64), în timp ce pentru Concordia a înscris brazilianul Rocha (35). Concordia a avut un final de senzaţie, marcand de trei ori în ultimele zece minute de joc, prin brazilianul Alex Dos Santos (84, 90) şi Viorel Dinu (90+3).

Petrolul continuă seria neagră de şapte meciuri fără victorie (3 egaluri, 4 înfrangeri).

Pentru Petrolul a fost primul meci după suspendarea terenului în urma incidentului în care George Galamaz a fost lovit de un spectator pătruns pe teren.

Concordia are în în 2012 trei victorii şi un eşec.