Victorie mincinoasa a lui Chelsea in fata Barcelonei

18 Aprilie 2012
524 Vizualizari | 0 Comentarii
drogba
Chelsea Londra a învins norocos pe FC Barcelona cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri seara, pe stadionul ''Stamford Bridge'', în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal.

Singurul gol al partidei a fost reuşit de ivorianul Didier Drogba (45+2), la capătul unui contraatac pornit de la o greşeală a lui Leo Messi.

Barca a dominat jocul, atat în prima repriză, cat şi după pauză, dar s-a lovit de o blocadă formidabilă a londonezilor, care au închis toate culoarele spre poarta lui Cech, iar cand catalanii au găsit soluţii, atunci s-a opus goalkeeperul ceh.

Barcelona putea smulge un egal, dar în prelungiri Pedro a trimis mingea în bară, iar Busquets a reluat mult peste.

Deţinătoarea trofeului va fi gazdă în returul programat în data de 24 aprilie, pe Camp Nou.