Victorie nebuna a Timisoarei pe terenul Sportului

10 Aprilie 2011
615 Vizualizari | 0 Comentarii
Sportul Timisoara 2 3
Timisoara ramane la un pun in spatele liderului Otelul Galati, dupa o victorie incredibila, scor 3-2, pe terenul Sportului Studentesc. Sportul a abordat curajos partida si a facut un joc bun cu banatenii. Ferfelea a deschis scorul in minutul 4, iar timisorenii nu au avut nici macar un sut pe poarta timp de 25 de minute. Dubla lui Zagrean a parut ca aduce victoria oaspetilor, cu golurile marcate inca din prima repriza, insa Tibi Balan a facut 2-2 in minutul 79, cu un gol spectaculos, din cadere! Pana la urma, in timp ce Sportul a atacat sa faca 3-2, Goga a dat lovitura pe contraatac si a adus victoria Timisoarei. Meciul a fost insa dominat de cateva erori incredibile ale lui Teo Craciunescu. Mai intai, nu l-a eliminat pe Nikolic la o intrare dura asupra portarului Viciu, iar apoi a uitat sa-l elimine pe Ghinga, desi ii acordase 2 cartonase galbene. Pana la urma, Craciunescu l-a eliminat dupa doua minute pe Ghinga, la interventia arbitrului de rezerva.