Victorie pentru Daniel Niculae

18 Martie 2012
1386 Vizualizari | 0 Comentarii
daniel niculae
Echipa Nancy a învins pe teren propriu, cu 1-0, formaţia Montpellier, într-o partidă din cadrul etapei a 28-a a campionatului de fotbal al Franţei.

Unicul gol al întalnirii a fost marcat de Andre Luiz Silva, care a transformat o lovitură de la 11 m, în minutul 63.

Atacantul roman Daniel Niculae a fost titular la Nancy, fiind înlocuit în minutul 87 cu Moukandjo.

Intr-un alt joc, AS Saint-Etienne, cu Bănel Nicoliţă pe teren din minutul 75, a fost învinsă în faţa propriilor suporteri, cu 1-0, de Olympique Lyon. Internaţionalul francez Bafetimbi Gomis a adus victoria oaspeţilor, în finalul jocului (min.81).

Alte rezultate:

Caen - Paris Saint-Germain 2-2

Au marcat: Frau (53), Heurtaux (70), respectiv Pastore (56), Jallet (90+1)

Bordeaux - Ajaccio 1-1

Au marcat: Cheick Diabaté (70), respectiv Poulard (90+3)

Oympique Marseille - Dijon 1-2

Au marcat: Rémy (11 pen.), respectiv Sankharé (24), Kakuta (79 pen.)

Auxerre - Evian/Thonon 0-2

Au marcat: Kahlenberg (8), Berigaud (90+4)

Lorient - Brest 2-1

Au marcat: Ecuele Manga (52), Monnet-Paquet (87), respectiv Ben Basat (11)

Duminică se dispută partidele Sochaux - Nice, Rennes - Toulouse şi Lille - Valenciennes.

In clasament conduce Paris Saint-Germain cu 59 pct, urmată de Montpellier - 59 pct, Lille - 47 pct, Olympique Lyon şi Saint-Etienne - cate 46 pct etc.