Hochei

Victorii pentru echipele romanesti in Lga Mol

7 Ianuarie 2012
635 Vizualizari | 0 Comentarii
Toate cele trei echipe romaneşti din Liga Mol la hochei pe gheaţă, HSC Miercurea Ciuc, Steaua Rangers Bucureşti şi Corona Fenestela Braşov, au caştigat meciurile disputate vineri seara pe teren propriu.

HSC Miercurea Ciuc s-a impus fără probleme în faţa ''lanternei roşii'', Újpesti TE, cu 8-3 (1-1, 2-1, 5-1), pe patinoarul ''Lajos Vakar'', prin golurile marcate de Tihamer Becze (2), Botond Istvan Flinta, Lubomir Hurtaj (2), Szabolcs Papp, Tivadar Petres şi Vaclav Novak.

Pe Patinoarul ''Mihai Flamaropol'' din Capitală, Steaua Rangers a caştigat după prelungiri meciul cu Sapa Fehérvár AV19, scor 9-8 (2-1, 0-4, 6-3, 1-0), reuşind o spectaculoasă revenire după ce a fost condusă cu 5-2, 6-3, 7-4 şi 8-5. Steaua a punctat de trei ori în ultimul minut. Ioan Timaru (2), Adam James Krug, Martin Persson (2), Viorel Nicolescu, Andras Kostandi, Anton Poznik au marcat golurile steliştilor, reuşita decisivă fiind semnată de Andrei Butocinov (61:17).

In altă partidă, pe Patinoarul Olimpic din Braşov, Corona Fenestela a dispus de Miskolci JJSE cu scorul de 1-0 (1-0, 0-0, 0-0), prin golul de Attila Borsos (18:47).

In clasament, pe primul loc se află HSC Miercurea Ciuc, cu 75 puncte (30 jocuri), urmată de Dab.Docler, 68 p (30 j), Miskolci JJSE, 50 p (31 j), Corona Fenestela Braşov, 47 p (30 j), Ferencvárosi TC, 43 p (30 j), Sapa Fehérvár AV19, 34 p (30 j), Steaua Rangers, 35 p (30 j), Újpesti TE, 10 p (31 j).

Page time :0.1608 (s) | 35 queries | Mysql time :0.018154 (s)