VIDEO! A vrut sa centreze dar a dat golul saptamînii! Vezi o reusita de generic din Franta

18 Ianuarie 2012
1232 Vizualizari | 0 Comentarii
O data cu trecerea unei noi saptamani fotbalistice, au putut fi comparate si cele mai spectaculoase goluri care au facut înconjurul întregii lumi.
Golul saptamanii este, fara doar si poate, cel marcat de Idir Ouali (Le Mans), o executie fabuloasa...desi jucatorul a recunoscut ca a vrut doar sa centreze.
De asmenea, În meciul cîstigat de Athletic Bilbao cu 4-0 în fata celor de la Albacete, Toquero a înscris un gol de 24 de karate în minutul 77, atunci cînd a împins mingea în poarta cu cîlcîiul. Jucatorul basc intrase pe teren cu 11 minute înaintea reusitei. Tot in top 5, din urma vine cu viteza golul lui Benoit Assou-Ekotto (Tottenham), urmat de Artur (Beira Mar) si Antonio Di Natale (Udinese).