VIDEO! ANIMATIE GENIALA cu calificarea ISTORICA a lui Liverpool in fata lui Dortmund in prelungiri

18 Aprilie 2016
464 Vizualizari | 0 Comentarii
Liverpool - Dortmund chiar a fost meciul despre care a vorbit toata planeta. Povestea calificarii echipei lui Klopp impotriva lui Dortmund cu 4-3 in prelungiri a devenit si un serial animat. Dupa 1-1 in tur, in Germania, Liverpool pornea pe Anfield cu avantajul golului in deplasare. Nu a durat mult pana cand Dortmund a reusit sa conduca pe tabela cu 2-0. Liverpool a revenit cu un gol, insa Reus a facut 3-1, obligandu-i pe englezi sa inscrie de 3 ori daca doreau sa se califice. Asta s-a si intamplat. Coutinho, Sakho si Lovren au marcat, ultimul gol venind chiar in minutul 91.