VIDEO! Argentina, distrusa de Brazilia! Calificarea la CM, în mare pericol. Messi a fost invizibil

12 Noiembrie 2016
440 Vizualizari | 0 Comentarii
Brazilia a învins-o la scor de neprezentare pe Argentina, 3-0, într-un meci disputat în aceasta noapte în preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018. Brazilia a deschis scorul în minutul 24, prin Coutinho, majorându-si diferenta înainte de pauza, gratie golului lui Neymar. Paulinho a închis tabela în minutul 59, într-o partida controlata în totalitate de brazilieni. Vedeta Argentinei Leo Messi a avut o evolutie stearsa, continuând astfel forma slaba de la nationala.

Brazilia se afla pe primul loc în grupa de calificare, în timp ce Argentina se situeaza abia pe locul 6 si e în pericol sa rateze Mondialul din 2018. Mai sunt de jucat 7 etape.