VIDEO! Atentie, Steaua! Faza de PlayStation reusita de Sparta Praga în ultimul meci

2 August 2016
2400 Vizualizari | 0 Comentarii
Sparta Praga a castigat, scor 3-2 cu Slovacko, meciul de dinaintea returului cu Steaua, din turul III preliminar al Ligii Campionilor. Tiemoko Konate, fotbalistul remarcat de Gigi Becali, a marcat ultimul gol al echipei antrenate de Zdenek Scasny. Cehii au reusit sa-si faca meciul usor inca din start.

Dockal, autorul centrarii din care Sural a deschis scorul în meciul tur cu Steaua, a marcat de doua ori în primele 10 minute, primul gol venind dupa o faza de cascadorii râsului. Slovacko a redus din diferenta, dar Konate a îndeparat emotiile cu un gol înscris în minutul 64, dupa o faza absolut superba, la care cehii au combinat din prima, au redus la tacere apararea adversa si l-au pus pe Konate într-o pozitie din care a putut finaliza usor.
Adversarii Spartei au mai înscris o data, insuficient pentru a împiedica adversara Stelei sa înceapa noul sezon din Cehia cu o victorie.