VIDEO! Autogolul lui David Luiz era sa-i strice debutul lui Emery la PSG. Ben Arfa a jucat primele minute

15 Iulie 2016
539 Vizualizari | 0 Comentarii
Unai Emery a debutat cu o victorie pe banca lui Paris Saint-Germain, echipa cu care a semnat un contract la începutul acestei veri, întelegerea fiind valabila pe doi ani cu optiune de prelungire pentru înca unul. Campioana Frantei din ultimii 4 ani s-a impus cu 2-1 în fata lui West Bromwich Albion, formatie pentru care a jucat în trecut si Gabi Tamas.

Meciul a început cum nu se putea mai prost pentru formatia din capitala Frantei. David Luiz a încercat sa respinga din fata portii o minge centrata din flancul drept însa a gresit executia si l-a învins pe Trapp. West Brom a intrat în avantaj la cabine, dar jucatorii trimisi de Emery pe teren în repriza secunda au reusit sa întoarca rezultatul.
Rabiot a egalat în minutul 62, cu o reluare sub bara, din interiorul careului de 16 metri, iar brazilianul Lucas Silva a stabilit scorul final în minutul 79. Sud-americanul a punctat cu un sut pe jos, dupa o bara a lui Benjamin Stambouli.

Partida disputata în Austria a consemnat si debutul lui Ben Arfa la campioana Frantei. Fotbalistul francez a semnat o întelegere pe doi ani cu gruparea pariziana, unde a ajuns liber de contract în aceasta vara. Ultima echipa la care a evoluat jucatorul a fost Nice.