VIDEO! Barcelona si-a revenit! 2-0 cu Valencia si joaca finala Cupei împotriva lui Bilbao

10 Februarie 2012
843 Vizualizari | 0 Comentarii

Cu probleme de efectiv in ultimele partide, Josep Guardiola a reusit sa aduca prima victorie a Barcelonei dupa 3 meciuri fara victorie si implicit, calificarea in finala Cupei Spaniei, dupa 2-0 in fata Valenciei. Cesc Fabregas a deschis scorul in minutul 16, invingindu-l pentru prima oara pe portarul brazilian Diego Alves si Xavi a stabilit rezultatul final, cu 9 minute inainte de fluierul final al arbitrului Fernandez Borbalan. În tur, scorul a fost egal, 1-1, "liliecii" reusind sa tina in sah jucatorii catalani. În finala Cupei Spaniei, Barcelona o va intilni pe Athletic Bilbao, calificata in ultimul act al competitiei dupa ce a trecut de Mirantes (2-1/6-2).