VIDEO! "Beast mode". Lionel Messi a facut spectacol in ultimul amical al Argentinei: 3 GOLURI si un assist

31 Mai 2018
657 Vizualizari | 0 Comentarii

Argentina a invins nationala statului Haiti, scor 4-0, intr-o partida amicala. Messi, capitanul Argentinei, a facut spectacol. Vedeta de la Barcelona a reusit un hat-trick.

Messi a deschis scorul in minutul 17, din penalty, iar in repriza a doua a marcat alte doua goluri in minutele 58, respectiv 66. Aguero a stabilit scorul final in minutul 69 din pasa aceluiasi Messi. Argentina face parte din Grupa D la Campionatul Mondial din Rusia din aceasta vara. Islanda, Croatia si Nigeria sunt adversarele sud-americanilor in grupa de Mondial.