VIDEO! Bogdan Stancu, in forma la inceput de an: "dubla" pentru Genclerbirligi

15 Ianuarie 2015
783 Vizualizari | 0 Comentarii
Ocupanta locului 8 din Turcia, Genclerbirligi, poate sta linistita pentru ca sta bine la capitolul atacanti. Golgheterul echipei, Bogdan Stancu (27 de ani), cel care are sase reusite în actualul sezon în campionat, arata ca este în forma si la acest început de an. Într-un amical disputat la Belek, contra celor de la Borussia Moenchengladbach, aflati la pregatire, cei de la Genclerbirligi s-au impus cu 4-2, doua goluri fiind marcate de catre internationalul român.

Stancu a deschis scorul în minutul 7 din lovitura de la 11 metri, pentru ca sase minute mai târziu sa mai introduca înca o data balonul în plasa. Celelalte reusite ale turcilor au fost semnate de Mervan Celik (69) si Radosav Petrovic (88). Pentru Borussia, Marlon Ritter a punctat de doua ori (27, 74). Stancu a fost schimbat în minutul 65 cu Mervan Celik, iar Liviu Antal a intrat pe teren în minutul 75 în locul lui Guido Kocer.