VIDEO - cazul "Bricheta" reloaded, dar la spanioli! Cristiano Ronaldo a fost lovit de fanii lui Atletico

13 Februarie 2014
1013 Vizualizari | 0 Comentarii
Real Madrid a transat calificarea din semifinalele Cupei Spaniei înca din meciul tur, cînd a învins rivala Atletico Madrid cu 3-0. "Galacticii" nu au tratat însa usor nici meciul retur de pe terenul lui Atletico, iar Cristiano Ronaldo a marcat doua goluri, ambele din penalty, în primele 45 de minute si Real s-a impus cu 2-0. Portughezul a devenit tinta fanilor lui Atletico, iar la finalul primei reprize a primit o bricheta în cap. Ronaldo se retragea la cabine alaturi de Sergio Ramos, moment în care o bricheta galbena l-a lovit direct în cap. Portughezul a primit imediat îngrijiri medicale pe marginea terenului.