VIDEO Ce debut! Ricardo Kaka si David Villa au facut spectacol la primul meci in MLS

10 Martie 2015
531 Vizualizari | 0 Comentarii
Ricardo Kaka si David Villa au debutat pentru Orlando City, respectiv New York City, în prima etapa din MLS. Ajuns la 32 de ani, brazilianul a reusit chiar si un gol în primul meci al sau în SUA. Fostul mijlocas de la AC Milan si Real Madrid a punctat din lovitura libera în prelungirile partidei, sutul sau fiind deviat, stabilind scorul final 1-1. De partea cealalta, David Villa a oferit o pasa de gol la reusita din minutul 76 a lui Mix Diskerud. Spaniolul a fost la un pas sa se accidenteze, fiind faultat dur de Collin, care a fost eliminat în minutul 83.