11 Aprilie 2011
767 Vizualizari | 0 Comentarii
Targu Mures CFR Cluj 0 0
CFR Cluj nu mai bate pe nimeni si are sanse foarte mici sa mai prinda un loc de Europa League. Echipa lui Arpad Paszkany a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul din etapa 25 a Ligii I, in deplasare cu FCM Targu Mures. Fotbal nu prea au aratat cele doua echipe, jocul amintind mai multe de stagiile de pregatire din iarna. Diferenta o faceau cei aproximativ 4.000 de fani din tribune care ridicau tonul la fiecare minge care zbura pe lînga una din cele doua porti. Kone, Bakary Sare si Muresan au încercat sa aduca cele trei puncte, dar fara rezultat. Muresenii lui Ioan Ovidiu Sabau, au putut deschide scorul, dar sutul lui Astafei a trecut putin pe lînga poarta lui Nuno Claro. Odihna de la pauza nu a venit cu nici un strop de inspiratie pentru nici una dintre echipe, jocul încîlcit de la mijlocul terenului fiind lege. Didi, fostul clujean, a fost la un pas de lua toate punctele CFR-ului, dar sutul sau s-a izbit de plasa laterala, aceasta fiind si singura ocazie a celei de-a doua reprize. Dupa acest rezultat, CFR este pe locul 9, cu 33 de puncte, în timp ce trupa lui Sabau este pe locul 10, cu 31 de puncte.