VIDEO! Chelsea merge in Finala Cupei Ligii dupa o victorie dramatica cu Liverpool

29 Ianuarie 2015
772 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa 1-1 pe Anfield, Chelsea a invins-o pe Liverpool cu 1-0 in returul de pe Stamford Bridge cu un gol in minutul 95 marcat de Ivanovic.

Chelsea este prima finalista a Cupei Ligii Angliei. Ivanovic a marcat golul londonezilor in minutul 95 al meciului cu Liverpool, in prima repriza a prelungirilor, dupa ce in timpul regulamentar de joc a fost 0-0. Pentru al doilea loc in finala Cupei Ligii se mai bat Sheffield United si Tottenham Hotspur, care joaca astazi, de la 21:45. In tur, echipa lui Chiriches a castigat cu 1-0.

Chelsea a mai castigat de doua ori Cupa Ligii cu Mourinho antrenor. In 2005, Chelsea a trecut in finala de Liverpool cu 3-2, dupa prelungiri, iar in 2007 a batut-o pe Arsenal cu 2-1.