VIDEO! Cristiano Ronaldo i-a trimis dupa "seminte" pe jucatorii lui AC Milan! E incredibil ce a putut sa faca

1 August 2015
564 Vizualizari | 0 Comentarii
Real Madrid merge ceas în turneul amical din China, iar acest lucru i se datoreaza în mare masura starului Cristiano Ronaldo. "Galacticii" au învins, joi noapte, cu scorul de 10-9 la loviturile de departajare, formatia italiana AC Milan, într-un meci disputat la Shanghai, iar portughezul lui Rafa Benitez a fost ovationat minute bune de fani, chiar daca nu a reusit sa marcheze. CR7 a fost desemnat la final omul meciului, iar acest lucru s-a datorat în special faptului ca a jucat pentru spectatori, creând mai multe faze spectacol. Asa cum sunt cele doua din filmuletul de mai jos, care le-a adus aminte tuturor de un alt magician al balonului, Ronaldinho.

La finalul celor 90 de minute, cele doua echipe s-au aflat la egalitate, scor 0-0. La loviturile de departajare au marcat J. Rodriguez, Marcelo, Casemiro, Sergio Ramos, Carvajal, Nacho, Cerisev, Isco, Jese si Kiko Casilla pentru Real Madrid, respectiv De Jong, Matri, Honda, Luiz Adriano, Montolivo, Zapata, Mauri, Calabria si Paletta pentru AC Milan. Au ratat Kroos de la Real Madrid, respectiv Bacca si portarul Donnarumma de la AC Milan.