VIDEO! Cum se pierde Supercupa Rusiei la penalty-uri: a vrut sa fie tehnic, dar s-a facut de ras dupa o executie penibila

15 Iulie 2015
558 Vizualizari | 0 Comentarii
Zenit St. Petersburg a castigat Supercupa Rusiei în fata celor de la Lokomotiv Moscova, 4-3 la penalty-uri, dupa ce în timpul regulamentar scorul fusese 1-1. Niasse deschisese scorul pentru detinatoarea Cupei (28), însa campioana Zenit a egalat cu 7 minute înainte de final prin Smolnikov, dupa o pasa a lui Axel Witsel. Egalitatea s-a mentinut si dupa prelungiri si s-a trecut la executarea loviturilor de pedeapsa.

Hulk a transformat primul, însa Grigorjev a comis-o, iar Lokomotiv ramanea în urma dupa prima serie. Shatov a ratat si la 3-2, oferindu-i sansa lui Corluka sa-si readuca echipa în joc. Degeaba însa! Croatul a încercat o executie spectaculoasa, dar ”scarita” sa a fost una de cascadorii rasului. Criscito a transformat lovitura decisiva, iar Zenit a pus mana si pe Supercupa Rusiei.